KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12756235

nr 1275 6235

Greta Gerell

(1898-1982), Sverige

Oljemålning, Kustlandskap, signerad. Olja på pannå, 34x41 cm

Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.

Utrop:

700 kr

Såld:

800 kr

måndag 16 september 2019
kl 19:40:54

Greta Gerell

Läs mer om Greta Gerell