KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12756235
*
nr 1275 6235
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap, signerad. Olja på pannå, 34x41 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 19:40:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 23:41:17
1
700 kr
15/9 12:59:36
2
350 kr
15/9 12:59:36
1
400 kr (Budbetjänt)
15/9 13:00:49
2
450 kr
15/9 13:00:49
1
500 kr (Budbetjänt)
15/9 13:02:51
2
600 kr
15/9 13:02:51
1
700 kr (Budbetjänt)
16/9 19:25:02
3
Vinnande bud
16/9 19:36:36
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Greta Gerell
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Läs mer om Greta Gerell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: greta gerell kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Greta Gerell
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Greta Gerell
nr 1275 6235
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap, signerad. Olja på pannå, 34x41 cm
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/9 23:41:17 | 1 | 700 kr |
| 15/9 12:59:36 | 2 | 350 kr |
| 15/9 12:59:36 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 15/9 13:00:49 | 2 | 450 kr |
| 15/9 13:00:49 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 15/9 13:02:51 | 2 | 600 kr |
| 15/9 13:02:51 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 16/9 19:25:02 | 3 | Vinnande bud |
| 16/9 19:36:36 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Greta Gerell
Greta Gerell, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.Läs mer om Greta Gerell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: greta gerell kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



